AE70B5576
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE70B5576
Description:
70 MHZ LC BAND PASS FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AE70B5576.
AE70B5576 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AE70B5576 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Series -
Package Box
Bandwidth 20MHz
Frequency 70MHz Center
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.392" (9.95mm)
Mounting Type Through Hole
Insertion Loss 3dB
Package / Case 6-DIP Module
Product Status Active
Size / Dimension 1.500" L x 0.380" W (38.10mm x 9.65mm)