Home / RF Filters / AE5900B11285
minImg
AE5900B11285
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE5900B11285
Description:
5900 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AE5900B11285.
AE5900B11285 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AE5900B11285 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Series -
Package Box
Bandwidth 60MHz
Frequency 5.9GHz Center
Filter Type Band Pass
Height (Max) 1.181" (30.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Insertion Loss 2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Size / Dimension 5.827" L x 2.461" W (148.00mm x 62.50mm)