Home / RF Filters / AE5500SSH6558
minImg
AE5500SSH6558
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE5500SSH6558
Description:
5500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AE5500SSH6558.
AE5500SSH6558 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AE5500SSH6558 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Series -
Package Box
Bandwidth 17.5GHz
Frequency 5.5GHz (Cutoff)
Filter Type High Pass
Height (Max) 0.406" (10.30mm)
Mounting Type Chassis Mount
Insertion Loss 2dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Size / Dimension 1.299" L x 0.945" W (33.00mm x 24.00mm)