Home / RF Filters / AE2535WN2244
minImg
AE2535WN2244
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2535WN2244
Description:
2535 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AE2535WN2244.
AE2535WN2244 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AE2535WN2244 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Series -
Package Box
Bandwidth 70MHz
Frequency 2.535GHz Center
Filter Type Band Stop
Height (Max) 0.866" (22.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Insertion Loss 2dB
Package / Case Module
Product Status Active
Size / Dimension 7.677" L x 1.634" W (195.00mm x 41.50mm)