969M101-16-1
Cicoil
Product No:
969M101-16-1
Manufacturer:
Cicoil
Description:
HOOK-UP 16AWG 42KV CLEAR 1000'
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 969M101-16-1.
969M101-16-1 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
969M101-16-1 Specification
Mfr Cicoil
Length 1000.0' (304.8m)
Series -
Package Bulk
Ratings -
Voltage 42kV
Features -
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 16 AWG
Jacket Color Clear
Product Status Active
Conductor Strand -
Conductor Material Copper, Tinned
Base Product Number 969M101
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Jacket (Insulation) Diameter 0.260" (6.60mm)