969M101-28-1
Cicoil
Product No:
969M101-28-1
Manufacturer:
Cicoil
Description:
HOOK-UP 28AWG 12KV CLEAR 100'
In Stock : 15
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 969M101-28-1.
969M101-28-1 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
969M101-28-1 Specification
Mfr Cicoil
Length 100.0' (30.5m)
Series -
Package Bulk
Ratings -
Voltage 12kV
Features -
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 28 AWG
Jacket Color Clear
Product Status Active
Conductor Strand -
Conductor Material Copper, Tinned
Base Product Number 969M101
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Jacket (Insulation) Diameter 0.210" (5.33mm)