68120-024LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
68120-024LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN DIP HDR IDC 24POS VERT
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 68120-024LF.
68120-024LF Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
68120-024LF Specification
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Color Blue
Series Quickie™
Package Tube
Features Feed Through
Wire Gauge 26-28 AWG, Stranded or Solid
Cable Pitch 0.050" (1.27mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Connector Type Ribbon Cable, DIP Header
Contact Finish Tin
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Board-Side Pitch 0.100" (2.54mm)