Home / Circuit Breakers / 483-G111-K1M1-A1S1Z-25A
minImg
483-G111-K1M1-A1S1Z-25A
E-T-A
Product No:
483-G111-K1M1-A1S1Z-25A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 483-G111-K1M1-A1S1Z-25A.
483-G111-K1M1-A1S1Z-25A Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
483-G111-K1M1-A1S1Z-25A Specification
Mfr E-T-A
Series 483
Package Bulk
Breaker Type Thermal
Illumination None
Actuator Type Push-Pull Plunger
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL1077
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 115 V
Voltage Rating - DC 28 V
Current Rating (Amps) 25A