104-PR-2.5A
E-T-A
Product No:
104-PR-2.5A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 48VDC
In Stock : 18
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 104-PR-2.5A.
104-PR-2.5A Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
104-PR-2.5A Specification
Mfr E-T-A
Series 104
Package Bulk
Breaker Type Thermal
Illumination -
Actuator Type Push to Reset
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 48 V
Current Rating (Amps) 2.5A