0ZRA1000FF1A
Bel Fuse Inc.
Product No:
0ZRA1000FF1A
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
Description:
PTC RESET FUSE 16V 10A RADIAL
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 0ZRA1000FF1A.
0ZRA1000FF1A Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
0ZRA1000FF1A Specification
Mfr Bel Fuse Inc.
Type Polymeric
Series 0ZRA
Package Box
Ratings AEC-Q200
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Time to Trip 12.5 s
Current - Max 100 A
Mounting Type Through Hole
Voltage - Max 16V
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Approval Agency cURus, TUV
Thickness (Max) -
Size / Dimension 0.650" L x 0.118" W (16.50mm x 3.00mm)
Current - Trip (It) 17 A
Height - Seated (Max) 0.949" (24.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Hold (Ih) (Max) 10 A
Resistance - Initial (Ri) (Min) 3 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 12 mOhms