0ZCA0010FF2E
Bel Fuse Inc.
Product No:
0ZCA0010FF2E
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
Description:
PTC RESET FUSE 60V 100MA 1206
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 0ZCA0010FF2E.
0ZCA0010FF2E Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
0ZCA0010FF2E Specification
Mfr Bel Fuse Inc.
Type Polymeric
Series 0ZCA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Lead Spacing -
Time to Trip 1 s
Current - Max 10 A
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Max 60V
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Obsolete
Approval Agency cURus, TUV
Thickness (Max) 0.033" (0.85mm)
Size / Dimension 0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm)
Current - Trip (It) 250 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Hold (Ih) (Max) 100 mA
Resistance - Initial (Ri) (Min) 1.6 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 15 Ohms