WR12X2700FTL
Walsin Technology Corporation
Product No:
WR12X2700FTL
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 270 OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for WR12X2700FTL.
WR12X2700FTL Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
WR12X2700FTL Specification
Mfr Walsin Technology Corporation
Series WR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 270 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C