WLS27CWYRXX3-0850DS24Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
WLS27CWYRXX3-0850DS24Q
Description:
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for WLS27CWYRXX3-0850DS24Q.
WLS27CWYRXX3-0850DS24Q Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
WLS27CWYRXX3-0850DS24Q Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Length 33.46" (850.0mm)
Series WLS27
Package Box
Features Cascadable
Lens Type Tubular, Diffused
Rated Life -
Luminous Flux 555lm Red, 1950lm White, 1710lm Yellow
Power - Rated -
Product Status Active
Approval Agency CE, cULus
Profile (W x H) 1.06" (27.0mm) Dia
Housing Material Aluminum (Al)
Voltage - Supply 12 ~ 30VDC
Termination Style Connector (M12)
Illumination Color Red, White, Yellow
Ingress Protection IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Base Product Number WLS27CWYRXX3
Operating Temperature -40°C ~ 70°C