WLH60XW640B
Banner Engineering Corporation
Product No:
WLH60XW640B
Description:
HI-TEMP WORK LIGHT 640MM
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for WLH60XW640B.
WLH60XW640B Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
WLH60XW640B Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Length 25.20" (640.0mm)
Series WLH60
Package Box
Features -
Lens Type Flat, Clear
Rated Life 36,000 Hours
Luminous Flux 2300lm
Power - Rated -
Product Status Active
Approval Agency CE, cULus
Profile (W x H) 2.40" x 1.23" (60.9mm x 31.3mm)
Housing Material Aluminum (Al)
Voltage - Supply 21 ~ 28VDC
Termination Style Cable Leads
Illumination Color White, Cool
Ingress Protection IP67/IP68G/IP69K - Dust Tight, Oil and Water Resistant, Waterproof
Base Product Number WLH60XW
Operating Temperature -40°C ~ 100°C