WLC60XW640GAQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
WLC60XW640GAQ
Description:
WORK LIGHT STRIP 640MM
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for WLC60XW640GAQ.
WLC60XW640GAQ Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
WLC60XW640GAQ Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Length 25.20" (640.0mm)
Series WLC60
Package Box
Features -
Lens Type Flat, Clear
Rated Life 60,000 Hours
Luminous Flux 2600lm
Power - Rated -
Product Status Active
Approval Agency CE, cULus
Profile (W x H) 2.40" x 1.23" (60.9mm x 31.3mm)
Housing Material Aluminum (Al), Nickel Plated
Voltage - Supply 12 ~ 30VDC
Termination Style Connector (M12)
Illumination Color White, Cool
Ingress Protection IP67/IP68G/IP69K - Dust Tight, Oil and Water Resistant, Waterproof
Base Product Number WLC60XW640
Operating Temperature -40°C ~ 70°C