WB-ADIO-24LP-A
Datawave LLC
Product No:
WB-ADIO-24LP-A
Manufacturer:
Datawave LLC
Description:
2.4 GHZ 6.3MW WIRELESS BRIDGE 0-
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for WB-ADIO-24LP-A.
WB-ADIO-24LP-A Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
WB-ADIO-24LP-A Specification
Mfr Datawave LLC
Series -
Package Bulk
Features -
Function Transceiver
Frequency 2.4GHz
Sensitivity -101dBm
Applications General Purpose
Product Status Active
Data Rate (Max) 115.2kbps
Voltage - Supply 7V ~ 30V