VPH2-0066-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
VPH2-0066-R
Description:
PULSE XFMR 6.6UH SMD
In Stock : 150
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for VPH2-0066-R.
VPH2-0066-R Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
VPH2-0066-R Specification
Mfr Eaton - Electronics Division
Series VERSA-PAC®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.642" L x 0.661" W (16.30mm x 16.80mm)
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C