VFD11AMS23ANSHA
Delta Electronics/Industrial Automation
Product No:
VFD11AMS23ANSHA
Description:
VFD-MS300, 3HP 2.2KW 230V 11A
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for VFD11AMS23ANSHA.
VFD11AMS23ANSHA Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
VFD11AMS23ANSHA Specification
Mfr Delta Electronics/Industrial Automation
Type Module
Series MS300
Weight -
Package Box
Features -
Interface USB, RS-485
Motor Type AC Motor
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Load -
Wattage - Load 2200 W
Current - Output 11A
Number of Motors 4
Voltage - Supply 230VAC
Control / Drive Type Variable Frequency Drive (VFD)
Operating Temperature -20°C ~ 60°C