UM2600002
Diodes Incorporated
Product No:
UM2600002
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Description:
XTAL OSC XO 26.0000MHZ SNWV SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for UM2600002.
UM2600002 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
UM2600002 Specification
Mfr Diodes Incorporated
Type XO (Standard)
Output Clipped Sine Wave
Series SaRonix-eCera™ UM
Package Bulk
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 26 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.081" L x 0.063" W (2.05mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2mA