Home / Handles / UG-04.055.04
minImg
UG-04.055.04
Davies Molding, LLC
Product No:
UG-04.055.04
Manufacturer:
Davies Molding, LLC
Description:
HANDLE ALUMINUM MTG CTR 2.165"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for UG-04.055.04.
UG-04.055.04 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
UG-04.055.04 Specification
Mfr Davies Molding, LLC
Type Instrumentation
Height 1.575" (40.00mm)
Series UG-04
Package Bulk
Material Aluminum
Mounting Type Screw Holes, Front
Product Status Active
Base Product Number UG-04
Thread/Screw/Hole Size M5
Length - Center to Center 2.165" (55.00mm)
UG-04.055.04 FAQ
1. How to purchase UG-04.055.04 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for UG-04.055.04?
4. Are the price and inventory display of UG-04.055.04 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for UG-04.055.04?
9. What should I do if I do not receive technical support from UG-04.055.04 in time?
UG-04.055.04 Related Parts
0692AL
0692AL
RFQ
- - rohs.png HANDLE PHENOLIC TAPERED 1475/Bulk
0692BM
0692BM
RFQ
- - rohs.png HANDLE PHENOLC TAPER 0.875X2.65" 96/Bulk
0692CZ
0692CZ
- - rohs.png HANDLE TAPER 0.875X2.65" PLASTIC 61/Bulk
0692AT
0692AT
- - rohs.png HANDLE TAPER 0.875X2.65" PLASTIC -/-
0698-F
0698-F
- - rohs.png HANDLE PHENOLIC TAPER 1.375X4.4" 100/Bulk
0692CQ
0692CQ
- - rohs.png HANDLE PHENOLIC TAPER 2MM -/-