UA30CAD35NPM1TI
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
UA30CAD35NPM1TI
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
SENSOR PROX ULTRA 250-3500MM CYL
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for UA30CAD35NPM1TI.
UA30CAD35NPM1TI Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
UA30CAD35NPM1TI Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series UA30
Package Box
Indicator LED
Shielding Unshielded
Output Type NPN
Sensor Type Ultrasonic
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Product Status Active
Material - Body Polybutylene Terephthalate (PBT)
Sensing Distance 9.843" ~ 137.795" (250mm ~ 3500mm)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Termination Style Connector
Ingress Protection IP67
Response Frequency 2Hz
Base Product Number UA30CAD35
Operating Temperature -20°C ~ 70°C