TR060-6.5-40-01S
Marlow Industries, Inc.
Product No:
TR060-6.5-40-01S
Description:
TEM TRITON ICE 40.13X40.13X3.9MM
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for TR060-6.5-40-01S.
TR060-6.5-40-01S Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
TR060-6.5-40-01S Specification
Mfr Marlow Industries, Inc.
Height 4.04mm
Series Triton Ice™
Package Box
Features Lead Wires, Sealed
Qmax @ Th 61.0W @ 27°C
Resistance 2.1 Ohms
Current - Max 6.5 A
Voltage - Max 15.8 V
Product Status Active
Delta Tmax @ Th 76°C @ 27°C
Number of Stages 1
Size / Dimension Rectangular - 44.70mm L x 40.13mm W
Base Product Number TR060
Operating Temperature 85°C