Home / Oscillators / TJ6F-049.152M
minImg
TJ6F-049.152M
Connor Winfield
Product No:
TJ6F-049.152M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
OSC TCXO 49.152MHZ LVCMOS SMT
In Stock : 250
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for TJ6F-049.152M.
TJ6F-049.152M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
TJ6F-049.152M Specification
Mfr Connor Winfield
Type TCXO
Output LVCMOS
Series TJ6
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 49.152 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 10-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±1ppm
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6mA