Home / Oscillators / TJ5F-050.0M-T
minImg
TJ5F-050.0M-T
Connor Winfield
Product No:
TJ5F-050.0M-T
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for TJ5F-050.0M-T.
TJ5F-050.0M-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
TJ5F-050.0M-T Specification
Mfr Connor Winfield
Type TCXO
Output LVCMOS
Series TJ5F
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 50 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 10-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±1ppm
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 6mA