TIM336K025P0Z
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
TIM336K025P0Z
Description:
CAP TANT 33UF 10% 25V RADIAL
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for TIM336K025P0Z.
TIM336K025P0Z Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
TIM336K025P0Z Specification
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Type Molded
Series TIM
Package Bulk
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.600" L x 0.195" W (15.24mm x 4.95mm)
Height - Seated (Max) 0.390" (9.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C