THL3502-B
CEL
Product No:
THL3502-B
Manufacturer:
CEL
Package:
48-QFN (7x7)
Description:
IC LED DRIVER PS 100MA 48QFN
In Stock : 198
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for THL3502-B.
THL3502-B Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
THL3502-B Specification
Mfr CEL
Type Power Switch
Series THine®
Dimming -
Package Bulk
Topology -
Frequency 10MHz
Applications Backlight, Signage
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 48-VFQFN Exposed Pad
Product Status Active
Voltage - Output 35V
Number of Outputs 24
Internal Switch(s) Yes
Base Product Number THL3502
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply (Max) 5.5V
Voltage - Supply (Min) 3V
Supplier Device Package 48-QFN (7x7)
Current - Output / Channel 100mA
THL3502-B Datasheet:
pdf.png
THL3502-B FAQ
1. How to purchase THL3502-B from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for THL3502-B?
3. How to ensure that THL3502-B of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of THL3502-B accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for THL3502-B?
8. How to obtain technical support information for THL3502-B, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from THL3502-B in time?
THL3502-B Related Parts
THL3502
THL3502
48-QFN (7x7)
RFQ
48-QFN (7x7) - rohs.png IC LED DRIVER PS 100MA 48QFN -/-