Home / Oscillators / TB604-050.0M
minImg
TB604-050.0M
Connor Winfield
Product No:
TB604-050.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC VCTCXO 50.0000MHZ LVCMO
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for TB604-050.0M.
TB604-050.0M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
TB604-050.0M Specification
Mfr Connor Winfield
Type VCTCXO
Output LVCMOS
Series TB
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 50 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 10-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±280ppb
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6mA