TB4-500HR
DIT
Product No:
TB4-500HR
Manufacturer:
DIT
Description:
EMC/EMI, LINE FILTER 500A CHASSI
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for TB4-500HR.
TB4-500HR Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
TB4-500HR Specification
Mfr DIT
Series TB4
Current 500 A
Package Box
Inductance -
Filter Type Three Phase (Wye)
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, ENEC, SEMKO
Termination Style Terminal Block
Voltage - Rated AC -
Voltage - Rated DC -
Frequency - Operating 50 ~ 60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 500 V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 290 V