T30UXUBQ8
Banner Engineering Corporation
Product No:
T30UXUBQ8
Description:
SENSOR PROX ULTRA 200MM-2M MOD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for T30UXUBQ8.
T30UXUBQ8 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
T30UXUBQ8 Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Series T30UX
Package Box
Indicator LED
Shielding Unshielded
Output Type Analog Voltage
Sensor Type Ultrasonic
Package / Case Module
Product Status Active
Material - Body Polybutylene Terephthalate (PBT)
Sensing Distance 7.874" ~ 78.740" (200mm ~ 2m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Termination Style Connector
Ingress Protection IP67, NEMA 6
Response Frequency -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
T30UXUBQ8 FAQ
1. How to purchase T30UXUBQ8 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for T30UXUBQ8?
3. How to ensure that T30UXUBQ8 of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of T30UXUBQ8 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for T30UXUBQ8?
8. How to obtain technical support information for T30UXUBQ8, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from T30UXUBQ8 in time?
T30UXUBQ8 Related Parts
DX80N9Q45UAC
DX80N9Q45UAC
Banner Engineering Corporation
RFQ
- - rohs.png SENSOR PROX ULTRASON 3000MM MOD 8/Bulk