Home / AC DC Converters / Switching Power Supply ALRS12V10AT
minImg
Switching Power Supply ALRS12V10AT
Analog Technologies
Product No:
Manufacturer:
Analog Technologies
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 120W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for Switching Power Supply ALRS12V10AT.
Product Information
Switching Power Supply ALRS12V10AT Specification
Mfr Analog Technologies
Type Enclosed
Series -
Package Bulk
Features Adjustable Output, Universal Input
Efficiency 85%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 120W
Product Status Active
Approval Agency -
Standard Number -
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Size / Dimension 7.80" L x 3.82" W x 1.63" H (198.0mm x 97.0mm x 41.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C