SSTIEC-370-7316
Brady Corporation
Product No:
SSTIEC-370-7316
Manufacturer:
Brady Corporation
Description:
CBL TIE LOCKING SILVER 1.214'
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SSTIEC-370-7316.
SSTIEC-370-7316 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SSTIEC-370-7316 Specification
Mfr Brady Corporation
Color Silver
Width 0.181" (4.60mm)
Series -
Package Bulk
Features -
Material Stainless Steel 316
Shelf Life -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Bundle Diameter -
Length - Actual 1.214' (370.00mm)
Shelf Life Start -
Tensile Strength -
Base Product Number SSTIE
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Length - Approximate 14.5"
Storage/Refrigeration Temperature -
SSTIEC-370-7316 Datasheet:
pdf.png
SSTIEC-370-7316 FAQ
1. How to purchase SSTIEC-370-7316 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for SSTIEC-370-7316?
4. Are the price and inventory display of SSTIEC-370-7316 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for SSTIEC-370-7316?
9. What should I do if I do not receive technical support from SSTIEC-370-7316 in time?
SSTIEC-370-7316 Related Parts
122062
RFQ
- - rohs.png NYLON TIES-36"-BLACK UV -/-
122063
RFQ
- - rohs.png NYLON TIES-48"-BLACK UV -/-
- - rohs.png 7" METAL DETECTABLE CABLE TIES 1 -/-
- - rohs.png REUSABLE BEADED TIES 8 INCHES LO -/-
- - rohs.png NYLON FASTENERS 7 INCHES LONG -/-
- - rohs.png 7", BLACK -/-