SS-1D42MM
Ampco Safety Tools
Product No:
SS-1D42MM
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Description:
Socket Std 1D 42mm, Non-Sparking
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SS-1D42MM.
SS-1D42MM Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SS-1D42MM Specification
Mfr Ampco Safety Tools
Size 42mm
Length 2.56" (65.0mm)
Series -
Weight -
Package Bulk
Features -
Tip Type 6 Point Socket
Tool Type Socket
Drive Size 1"