SRFL029-150
Antenova
Product No:
SRFL029-150
Manufacturer:
Antenova
Description:
RF ANT 748/892MHZ FLAT CAB 150MM
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SRFL029-150.
SRFL029-150 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SRFL029-150 Specification
Mfr Antenova
Gain 3.8dBi
VSWR 1.7
Series Moseni
Package Bulk
Features Cable - 150mm
Return Loss -8dB
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Antenna Type Flat Patch
Applications GSM, LTE, W-CDMA
Height (Max) 0.006" (0.15mm)
Mounting Type Adhesive
Product Status Active
Frequency Group Wide Band
Frequency Range 698MHz ~ 798MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz
Number of Bands 5
Ingress Protection -
RF Family/Standard Cellular
Base Product Number SRFL029
Frequency (Center/Band) 748MHz, 892MHz, 1.94GHz, 2.35GHz, 2.6GHz