SRF1280A-471M
Bourns Inc.
Product No:
SRF1280A-471M
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 470UH SMD
In Stock : 1593
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SRF1280A-471M.
SRF1280A-471M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SRF1280A-471M Specification
Mfr Bourns Inc.
Height 0.315" (8.00mm)
Series SRF1280A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Base Product Number SRF1280A
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 427 mA
Current Rating - Parallel 850 mA
Current Saturation - Series 838 mA
DC Resistance (DCR) - Series 3.3Ohm Max
Current Saturation - Parallel 1.68 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 865mOhm Max
Inductance - Connected In Series 1.88 mH
Inductance - Connected In Parallel 470 µH