Home / Pads, Sheets / SPK10-0.006-00-30
minImg
SPK10-0.006-00-30
Bergquist
Product No:
SPK10-0.006-00-30
Manufacturer:
Bergquist
Description:
THERM PAD 31.75MMX17.78MM BEIGE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SPK10-0.006-00-30.
SPK10-0.006-00-30 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SPK10-0.006-00-30 Specification
Mfr Bergquist
Type Pad, Sheet
Color Beige
Shape Rhombus
Usage TO-66
Series Sil-Pad® K-10
Outline 31.75mm x 17.78mm
Package Bulk
Adhesive -
Material Silicone Rubber
Thickness 0.0060" (0.152mm)
Shelf Life -
Product Status Active
Backing, Carrier Polyimide
Shelf Life Start -
Base Product Number SPK10
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 1.3W/m-K