Home / Pads, Sheets / SPK10-0.006-00-114
minImg
SPK10-0.006-00-114
Bergquist
Product No:
SPK10-0.006-00-114
Manufacturer:
Bergquist
Description:
THERM PAD 24MMX21.01MM BEIGE
In Stock : 21728
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SPK10-0.006-00-114.
SPK10-0.006-00-114 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SPK10-0.006-00-114 Specification
Mfr Bergquist
Type Pad, Sheet
Color Beige
Shape Rectangular
Usage TO-218, TO-220, TO-247
Series Sil-Pad® K-10
Outline 24.00mm x 21.01mm
Package Bulk
Adhesive -
Material Silicone Rubber
Thickness 0.0060" (0.152mm)
Shelf Life -
Product Status Active
Backing, Carrier Polyimide
Shelf Life Start -
Base Product Number SPK10
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 1.3W/m-K