SMF4L43A-7
Diodes Incorporated
Product No:
SMF4L43A-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
DO-219AA
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SMF4L43A-7.
SMF4L43A-7 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SMF4L43A-7 Specification
Mfr Diodes Incorporated
Type Zener
Series SMF4L
Package Tape & Reel (TR)
Applications Automotive
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-219AA
Product Status Active
Power - Peak Pulse 400W
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection No
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-219AA
Unidirectional Channels 1
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.7A