SLSCP14-300P88
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLSCP14-300P88
Description:
SLSCP14-300P88 EZ-SCREEN PAIR WI
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SLSCP14-300P88.
SLSCP14-300P88 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SLSCP14-300P88 Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Series 14/30
Weight -
Package Box
Features Blanking
Beam Pitch -
Protection Finger
Product Status Active
Number of Beams 40
Operating Range 0.1m ~ 6.0m
Voltage - Supply 24VDC
Protective Height 300mm
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Detection Capability 14mm
Operating Temperature 0°C ~ 55°C