SLLP23-1820P88
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLLP23-1820P88
Description:
LIGHT CURTAIN HAND 23MM
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SLLP23-1820P88.
SLLP23-1820P88 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SLLP23-1820P88 Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SLL
Weight -
Package Bulk
Features -
Beam Pitch -
Protection Hand
Product Status Active
Operating Range 0.1m ~ 12.0m
Voltage - Supply 24VDC
Protective Height 1820mm
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Base Product Number SLLP23
Detection Capability 23mm
Operating Temperature -20°C ~ 55°C