SLLCP14-1120
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLLCP14-1120
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SLLCP14-1120.
SLLCP14-1120 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SLLCP14-1120 Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Series EZ-SCREEN LS
Weight -
Package Box
Features Blanking
Beam Pitch -
Protection Finger
Product Status Active
Operating Range 0.1m ~ 12.0m
Voltage - Supply 24VDC
Protective Height 1120mm
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Base Product Number SLLCP14
Detection Capability 14mm
Operating Temperature -20°C ~ 55°C