SJ-5008-GRAY
3M
Product No:
SJ-5008-GRAY
Manufacturer:
3M
Description:
BUMPER SQUARE 0.5" L X 0.5"W GRY
In Stock : 11200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 80
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SJ-5008-GRAY.
SJ-5008-GRAY Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SJ-5008-GRAY Specification
Mfr 3M
Form Sheet
Type Bumper
Color Gray
Shape Square, Tapered
Series Bumpon™, SJ5000
Package Bulk
Hardness 72 Shore M
Material Polyurethane
Thickness 0.120" (3.05mm)
Mounting Type Adhesive, Rubber
Product Status Active
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Base Product Number SJ5008
SJ-5008-GRAY Datasheet:
pdf.png
SJ-5008-GRAY FAQ
1. How to purchase SJ-5008-GRAY from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for SJ-5008-GRAY?
4. Are the price and inventory display of SJ-5008-GRAY accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for SJ-5008-GRAY?
9. What should I do if I do not receive technical support from SJ-5008-GRAY in time?
SJ-5008-GRAY Related Parts
44298
RFQ
- - rohs.png SJ5303 CLEAR BUMPERS 10000/CASE -/-
RFQ
- - - BUMPONRESILIENT ROLLSTOCK SJ5832 -/-
- - - BUMPONRESILIENT ROLLSTOCK SJ5632 -/-
- - - BUMPONPROTECTIVE PRODUCT SJ53B9 -/-
SJ-5003 (BROWN)
SJ-5003 (BROWN)
- - rohs.png BUMPER CYLINDRICAL 0.44" DIA BRN -/-
SJ-5003 (BLACK)
SJ-5003 (BLACK)
- - rohs.png BUMPER CYLINDRICAL 0.44" DIA BLK 64968/Bulk