SGT9874300
Celduc Inc.
Product No:
SGT9874300
Manufacturer:
Celduc Inc.
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 75A 24-660V
In Stock : 8
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SGT9874300.
SGT9874300 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SGT9874300 Specification
Mfr Celduc Inc.
Series cel3pac®
Circuit 3PST-NO (3 Form A)
Package Box
Output Type AC, Zero Cross
Load Current 75 A
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Product Status Active
Voltage - Load 24 V ~ 660 V
Voltage - Input 4 ~ 30VDC
Termination Style -
Supplier Device Package -
On-State Resistance (Max) 4.5 mOhms