Home / Oscillators / SG-9101CB 25.0000M-C20PHAAA5
minImg
SG-9101CB 25.0000M-C20PHAAA5
EPSON
Product No:
SG-9101CB 25.0000M-C20PHAAA5
Manufacturer:
EPSON
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SG-9101CB 25.0000M-C20PHAAA5.
SG-9101CB 25.0000M-C20PHAAA5 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SG-9101CB 25.0000M-C20PHAAA5 Specification
Mfr EPSON
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series SG-9101
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 8.3mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth ±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Disable) (Max) 3.7mA