Home / Oscillators / SG-8101CG 68.2000M-TBGPA0
minImg
SG-8101CG 68.2000M-TBGPA0
EPSON
Product No:
SG-8101CG 68.2000M-TBGPA0
Manufacturer:
EPSON
Description:
SG-8101CG 68.2000M-TBGPA0: OSC M
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SG-8101CG 68.2000M-TBGPA0.
SG-8101CG 68.2000M-TBGPA0 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SG-8101CG 68.2000M-TBGPA0 Specification
Mfr EPSON
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series SG-8101
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 68.2 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number SG-8101
Frequency Stability ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 3.5mA