SDQC39G2W
ChromeLED
Product No:
SDQC39G2W
Manufacturer:
ChromeLED
Description:
DISPLAY 7SEG 0.39" QUAD GR 12SMD
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SDQC39G2W.
SDQC39G2W Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SDQC39G2W Specification
Mfr ChromeLED
Color Green
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Common Pin Common Cathode
Display Type 7-Segment
Current - Test 20mA
Package / Case 12-SMD, No Lead
Product Status Active
Digit/Alpha Size 0.39" (10.00mm)
Size / Dimension 0.512" H x 1.543" W x 0.148" D (13.00mm x 39.20mm x 3.75mm)
Wavelength - Peak 571nm
Base Product Number SDQC39
Millicandela Rating 25mcd
Number of Characters 4
Power Dissipation (Max) 70mW
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V