SDQ25-470-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SDQ25-470-R
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 47.43UH SMD
In Stock : 2290
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SDQ25-470-R.
SDQ25-470-R Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SDQ25-470-R Specification
Mfr Eaton - Electronics Division
Height 0.098" (2.50mm)
Series SDQ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 374 mA
Current Rating - Parallel 749 mA
Current Saturation - Series 292 mA
DC Resistance (DCR) - Series 1.78Ohm
Current Saturation - Parallel 584 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel 446.1mOhm
Inductance - Connected In Series 189.7 µH
Inductance - Connected In Parallel 47.43 µH