SDI200G-24-UD-P51
CUI Inc.
Product No:
SDI200G-24-UD-P51
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SDI200G-24-UD-P51.
SDI200G-24-UD-P51 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
SDI200G-24-UD-P51 Specification
Mfr CUI Inc.
Form Desktop (Class II)
Series GaN, SDI200G-UD (200W)
Package Box
Efficiency Level VI
Input Type Cord (Sold Separately)
Cord Length 59" (1.50m)
Applications ITE (Commercial)
Polarization -
Power (Watts) 199 W
Product Status Active
Approval Agency EN, FCC, PSE, UL
Input Connector IEC 320-C8
Region Utilized International
Standard Number 55024; 55032 Class B; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Size / Dimension 5.91" L x 2.13" W x 1.30" H (150.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output 24V
Base Product Number SDI200
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) 8.3A
No Load Power Consumption 210mW (Max)