S342N331J202LT
Walsin Technology Corporation
Product No:
S342N331J202LT
Description:
CAP CER 330PF 250V C0G/NP0 1808
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for S342N331J202LT.
S342N331J202LT Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
S342N331J202LT Specification
Mfr Walsin Technology Corporation
Series S3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings X2
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 330 pF
Applications Safety
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C