S24SP12005PDFA
Delta Electronics
Product No:
S24SP12005PDFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
DC DC CONVERTER 12V 60W
In Stock : 401
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for S24SP12005PDFA.
S24SP12005PDFA Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
S24SP12005PDFA Specification
Mfr Delta Electronics
Type Isolated Module
Series S24SP (60W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency 92.8%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 60 W
Package / Case 6-DIP Module
Product Status Active
Control Features Enable, Active High
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number S24SP
Voltage - Isolation 1.5 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 5A