Home / Handles / S1-12.180.01
minImg
S1-12.180.01
Davies Molding, LLC
Product No:
S1-12.180.01
Manufacturer:
Davies Molding, LLC
Description:
HANDLE ALUMINUM MTG CTR 7.087"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for S1-12.180.01.
S1-12.180.01 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
S1-12.180.01 Specification
Mfr Davies Molding, LLC
Type Instrumentation
Height 1.575" (40.00mm)
Series S1
Package Bulk
Material Aluminum
Mounting Type Screw Holes, Back
Product Status Active
Base Product Number S1-12
Thread/Screw/Hole Size M5
Length - Center to Center 7.087" (180.00mm)
S1-12.180.01 FAQ
1. How to purchase S1-12.180.01 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for S1-12.180.01?
4. Are the price and inventory display of S1-12.180.01 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for S1-12.180.01?
9. What should I do if I do not receive technical support from S1-12.180.01 in time?
S1-12.180.01 Related Parts
0692AL
0692AL
RFQ
- - rohs.png HANDLE PHENOLIC TAPERED 1475/Bulk
0692BM
0692BM
RFQ
- - rohs.png HANDLE PHENOLC TAPER 0.875X2.65" 96/Bulk
0692CZ
0692CZ
- - rohs.png HANDLE TAPER 0.875X2.65" PLASTIC 61/Bulk
0692AT
0692AT
- - rohs.png HANDLE TAPER 0.875X2.65" PLASTIC -/-
0698-F
0698-F
- - rohs.png HANDLE PHENOLIC TAPER 1.375X4.4" 100/Bulk
0692CQ
0692CQ
- - rohs.png HANDLE PHENOLIC TAPER 2MM -/-